Mapy ciepła

Użyteczność witryny to pierwszorzędny parametr, który określa wygodę korzystania z naszej strony www przez internautów. Każda witryna powinna co jakiś czas być badana z punktu widzenia użyteczności, tak aby można było scharakteryzować, które jej elementy są problematyczne i niewiarygodne dla odwiedzającego. Jednym z najlepszych systemów badania użyteczności witryny jest tak zwany eye tracking, którego wyniki prezentują mapy ciepła. Jest to badanie polegające na monitorowaniu ruchu gałek ocznych. Badanie przeprowadza się używając eye-trackera – urządzenia, które może być umieszczone pod ekranem. Podczas przeprowadzania badania użytkownik wykonuje czynności związane z funkcjonowaniem strony np. zakupy, odnajduje dane do kontaktu, czyta opis danej usługi lub produktu. W ten sposób można przeanalizować w jaki sposób internauci poruszają się po naszej stronie oraz jak szybko to robią.

Mapy ciepła – ciepło, które dajesz

Mapy ciepła obrazują miejsca na Twojej witrynie, na których użytkownicy skupiali wzrok podczas badania. To ważne bo, mają one ogromne znaczenie nie tylko podczas modyfikacji strony, ale także podczas tworzenia witryny, a przede wszystkim przy jej optymalizacji. Tworząc mapy ciepła dla Twojej strony ustalimy, które obszary Twojej witryny są najbardziej czytelne dla użytkowników, a które trzeba poprawić. Przygotujemy raport odnośnie najwyższych parametrów witryny, czyli kliknięć myszką, obszaru najbardziej przyciągającego internautów, oraz analizę przewijania witryny. Jednym słowem, pomożemy stworzyć Ci ciepłą stronę dla użytkowników.

To temat, którym także naprawdę warto się zainteresować. Odczucia ludzkie, to bardzo ważna sprawa. To one decydują, o tym co zrobi człowiek. Mapa ciepła to świetne rozwiązanie, gdy chcemy dokładnie wiedzieć się co najbardziej przykuwa uwagę na naszej stronie. Dzięki temu nowatorskiemu narzędziu dowiemy się także ogólnie w jakim stopniu nasza witryna przyciąga uwagę. Dlatego ważny też jest pomiar użyteczności. O nim możemy przeczytać w kolejnym artykule o Audycie UX.

DLACZEGO MY ?

EFEKTYWNOŚĆ

Odpowiednio dobrana strategia sprawia, że działania są skuteczne i rentowne. Nasza doświadczona kadra nie tylko dobierze Ci najbardziej optymalną strategię, ale też kompleksowo ją zrealizuje.

CERTYFIKOWANI SPECJALIŚCI

W odróżnieniu od konkurencji atutem naszej marki są specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dużych i znanych projektów. Dzięki temu masz pewność, że to nie stażyści będą w praktyce prowadzić Twój projekt.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Każda strona jest inna i wymaga indywidualnego podejścia i doboru działań, dlatego niezależnie od branży każdy projekt jest dla nas wyjątkowym wyzwaniem.

KOMPLEKSOWOŚĆ OBSŁUGI

Jesteśmy w stałym kontakcie z klientami. Organizujemy cykliczne spotkania podczas których szczegółowo omawiane są zaplanowane i zrealizowane strategie SEO/PPC. Raz w miesiącu wysyłamy raporty podsumowujące działania, a co kwartał tworzymy dokumentację podsumowującą osiągnięte rezultaty.

Zaufali nam:

VoicePIN.com_-1