Apple powraca do wyszukiwarki Google na iOS i Mac

Kilka lat temu Apple zrezygnowało ze współpracy z Google i zastąpiło domyślną przeglądarkę wynikami Bing na iOS i Mac. Użytkownicy smartfonów Apple nie byli zadowoleni z jakości otrzymywanych wyników podczas wyszukiwania informacji. Dziś Apple powraca do pierwotnego rozwiązania z myślą o wartościowych wynikach wyszukiwania zarówno iOS jak i Mac Spotlight. Informację potwierdza TechCrunch, że Google jak i Apple podpisały w tym celu umową współpracy; “Przejście do Google jako dostawcy wyszukiwania na terenie Syrii, umożliwi tym usługom spójne wyszukiwanie w internecie w domyślnymi ustawieniami” czytamy w komunikacie Apple. “Mamy silne relacje z Google i Microsoft, a celem naszych usług jest zapewnienie najwyższego komfortu użytkownika”.

Wszystkie wyniki wyszukiwania, które są widoczne w oprogramowaniu iOS będą pochodzić bezpośrednio z interfejsu API Google co w praktyce oznacza, że użytkownik będzie utrzymywać rankingowe wyniki wyszukiwania Google, które zaczynają się poniżej reklam Adwords.

Nie jest znana oficjalna kwota partnerstwa, ale są przesłanki by przypuszczać, że jest to liczone w miliardach dolarów.Dodaj komentarz

Zaufali nam:

VoicePIN.com_-1